Jak wyjść z trudnej sytuacji finansowej?

Jest wiele powodów, przez które ludzie popadają w problemy finansowe. Najcięższe są przypadki w których główny żywiciel rodziny traci pracę, ulega wypadkowi, nie staracza pieniędzy na podstawowe rzeczy, jedzenie i rachunki. W takiej sytuacji bardzo pomocne, ale i zgubne są kredyty, pożyczki i chwilówki. Jak poradzić sobie z trudną i skomplikowaną sytuacją finansową?

Pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej, czyli jak się uratować przed komornikiem

Jedną z bardzo częstych i bardzo niebezpiecznych sytuacji jest nagromadzenie się kredytów, które brane są po to, aby spłacić inny kredyt czy pożyczkę. W takiej sytuacji nierzadko mamy do czynienia z czymś, co sprawia, że wpaść można w błędne koło. Jeden dług pociąga za sobą następny, rosną procenty, z niewielkiej kwoty powstaje bardzo duża kwota, problemy się zazębiają. W takim przypadku bardzo często traci się zdolność kredytową, ponieważ wpada się do rejestru dłużników, czy BIK. Wystarczy czasami zaledwie spóźnienie z jedną, czy dwoma ratami, by w takim rejestrze się znaleźć.

Trudne kredyty

W takiej sytuacji koniecznie trzeba trzeźwo i racjonalnie myśleć. Bardzo łatwo jest wpaść w kłopoty i jeszcze bardziej się pogrążyć a co za tym idzie, doprowadzić się do sytuacji, w której komornik wchodzi na konto, bądź wręcz zabiera wartościowe rzeczy z domu. Dlatego, zamiast stresować się i martwić najlepiej podejść do sprawy jak najbardziej racjonalnie. Najlepszym i w zasadzie jedynym sensownym rozwiązaniem są pożyczki konsolidacyjne bez zdolności kredytowej.

Na czym polega pożyczka konsolidacyjna?

Najprościej mówiąc pożyczka konsolidacyjna to pożyczka, która łączy wszystkie inne nasze pożyczki w jedną i ustala jedną ratę. Dla przykładu, jeśli mamy do spłaty cztery kredyty, w każdym kwotę 500 zł miesięcznie, to co miesiąc na spłatę tej pożyczki potrzebujemy 2000 zł. W kredycie konsolidacyjnym, z 4 pożyczek tworzymy jedną, w której rata wynosi 1000 zł. Okres spłaty jest dłuży i dużo łatwiej jest nam to ogarnąć

Dodaj komentarz