Konsolidacja – ratunek dla zadłużonych

Wiele osób boryka się z problemem dużego zadłużenia. Napędzające się wzajemnie kredyty, jeden brany po to, by spłacić wcześniejszy, utrata płynności finansowej i wiele, wiele innych sytuacji mogą doprowadzić do tego, że duże zadłużenie nie będzie tylko wiszącym nad głową fatum, a stanie się faktem. Dlatego też warto pomyśleć o konsolidacji, która pomoże w szybkim i skutecznym uratowaniu przed bankructwem.

Jak wpada się w długi?

Najłatwiejszą drogą do wpadnięcia w długi jest utrata płynności finansowej. Utrata ta jest związana przede wszystkim ze stratą pracy, a w niektórych przypadkach z rozpadem małżeństwa bądź śmierci jednego ze współmałżonków. Jest to sytuacja do rozwiązania, chyba że osoba ta jest w trakcie spłaty kredytu bankowego, czy pozabankowego. Wtedy, wskutek utraty płynności staje przed sytuacją, w której konieczna jest szybka zapłaty zaległych rat, ponieważ grozi wizja komornicza. W takim momencie bardzo wiele osób decyduje się na wzięcie kolejnego kredytu, który pozwoli na spłatę tego wcześniejszego. Jeśli w międzyczasie uda się znaleźć pracę i odzyskać płynność finansową, to jest szansa na spłatę wszystkich zadłużeń. Jednak jeśli tej płynności dalej nie ma, to pojawia się sytuacja, w której osoba bez stałego, systematycznego dochodu ma do spłaty nie jeden, ale dwa, trzy, a nawet cztery kredyty. W takiej sytuacji, nawet po odzyskaniu płynności dana osoba nie ma możliwości spłaty wszystkich kredytów i jednoczesnego życia na poziomie.

Konsolidacja ratunkiem przed zadłużeniem

Jednym ze sposobów na wyjście z dużego kryzysu gotówkowego, jest kredyt konsolidacyjny. Polega on na tym, że wszystkie pożyczki łączone są w jedną, dzięki czemu rata jest dużo niższa niż wszystkie wcześniejsze osobno, spłata kredytu się wydłuża i wszystko jest na jasnych zasadach. Jest to zatem opcja, dzięki której wiele osób jest w stanie stanąć na nogi. Bank, czy parabank, w którym zdecydujemy się na konsolidację spłaca za nas wcześniej zaciągnięte kredyty w zamian tworząc nowy kredyt, którego spłata będzie dużo łatwiejsza. Konsolidacja to zdecydowanie kredyt dla bardzo zadłużonych.

Dodaj komentarz