Kredyt pod zastaw samochodu – wszystko co warto wiedzieć

Chcąc wziąć kredyt na wysoką kwotę, należy liczyć się z tym, że może to być trudne. Z jednej strony koniecznie jest posiadanie płynności finansowej, które gwarantuje w pełni bezpieczeństwo dla instytucji udzielającej nam kredyt, z drugiej my sami musimy mieć pewność, że taki kredyt jesteśmy w stanie spłacić.

Opcje na wzięcie dużego kredytu

Jedną z możliwości dotyczących dużego kredytu, takiego na sporą kwotę, jest kredyt pod zastaw samochodu. Kredyt ten udzielany jest na zasadzie wyceny pojazdu, po czym bank, czy instytucja pozabankowa decyduje, na jaką kwotę może udzielić danego kredytu. Samochód stanowi ewentualne zabezpieczenie na wypadek braku spłaty kredytu. Działa to tak, że jeśli dana osoba nie będzie w stanie spłacić zaciągniętej pożyczki, bank bierze jej samochód w zastaw. W ten sposób możliwe jest udzielenie pożyczki na dużo wyższą kwotę niż byłoby to możliwe, bez tego kredytu. Jest to jednak niebezpieczne, ponieważ w razie jakiejś trudnej i skomplikowanej sytuacji życiowej osoba biorąca pożyczkę zostaje dodatkowo bez pieniędzy.

Kredyt samochodowy bez BIK i KRD

Dla kogo kredyt pod zastaw samochodu?

Z opcji tego typu korzystać może każdy, kto posiada samochód, który może mieć wartość zbliżoną do tej, która interesuje nas jeśli chodzi o pożyczkę. Ponadto może to być też propozycja dla osób, które nie mają innej możliwości na wzięcie większego kredytu, ponieważ np. nie mają stałych dochodów, lub umowy na czas nieokreślony. Jest to więc ciekawa perspektywa, która pozwala na więcej.

Dodaj komentarz