Pożyczki pod zastaw samochodu – czy warto?

Kredyty pod zastaw, czy to samochodu, czy domu, czy jakiejkolwiek innej rzeczy są równie dobrą opcją, co niebezpieczną. Dobrą, ponieważ wiele osób dzięki temu może wziąć wyższe kwoty pożyczki, dostać więcej pieniędzy i co za tym idzie pozwolić sobie na wydatki, o których wcześniej mogła zapomnieć. Niebezpieczną ponieważ w chwili braku możliwości spłaty kredytu, czyli w utraty płynności finansowej, czy jakichkolwiek innych trudnych sytuacji życiowych osoba ta zostaje dodatkowo bez samochodu.

Jak działają takie pożyczki?

Sprawa jest bardzo prosta. Osoba, która ubiega się o pożyczki pod zastaw samochodu dostaje kredyt, który jest kwotą zbliżony do wartości posiadanego samochodu. W chwili, kiedy dana osoba nie jest w stanie spłacić zaciągniętej pożyczki z jakiegoś powodu, bank, czy instytucja pozabankowa zabiera zastawiony samochód. Wszystko działa na bardzo jasnych zasadach.

Kredyt gotówkowy

Komu udzielana jest taka pożyczka?

Przede wszystkich chcąc zaciągnąć tego typu kredyt, konieczne jest posiadanie samochodu, który w jakikolwiek sposób odpowiada na potrzeby finansowe, czyli jest co wart. Bank nie udzieli pożyczki na wysoką kwotę pod zastaw samochodu, który sam jest wart niewiele, lub jest w bardzo złym stanie technicznym. Jest to jeden z chętniej udzielanych kredytów, który pozwala na łatwe i w miarę szybkie udzielenie pożyczki na stosunkowo wysoką kwotę. Oczywiście dana osoba musi być właścicielem pojazdu i widnieć w dowodzie rejestracyjnym. W innym wypadku kredyt tego typu jest niemożliwy do udzielenia.

Dodaj komentarz