Sposoby na zastrzyk gotówki u osób zadłużonych

Jest wiele powodów, przez które osoby wpadają w zadłużenie. Czasami jest to utrata płynności finansowej, czasami złe decyzje i złe wybory, jeszcze w innym przypadku nagłe wypadki, choroba, zdarzenia losowe. W takim momencie bardzo często wiele osób wpada w spiralę długów. Jeden kredyt pociąga za sobą następne. Niestety, bardzo łatwo w takiej sytuacji trafić do rejestru dłużników. Rejestr ten powoduje, że jakiekolwiek późniejsze próby otrzymania kredytu kończą się fiaskiem.

Kredyt z BIKiem – dlaczego tak trudno go dostać?

BIK, czyli rejestr, w którym znajdują się osoby zadłużone, czyli takie, które zwlekają z zapłatą rat, nie mają płynności finansowej, nie są zdolne to spłat kredytów. Trafiają tam po to, aby inne banki miały świadomość tego, że dana osoba może nie być wiarygodna. Jednak niestety, nierzadko jest tak, że trafienia na ten rejestr nie ma wiele wspólnego z brakiem czy zaleganiem ze spłatami rat. Zdarza się tak, że trafić tam można zupełnie przypadkowo, np. zapominając o zapłacie rachunku za telefon, czy za prąd.

Kredyty dla rolników

Bank musi dbać o to, aby pieniądze, które pożycza, jak najszybciej trafiły z powrotem na ich konto. Dlatego też, z ich punktu widzenia kredyt z BIKiem to za duże ryzyko. Duże banki nie mogą sobie pozwolić na brak spłat, albo zbyt duże opóźnienie. Dla osób, które w takim rejestrze się znajdują powstały pożyczki chwilówki, które stworzone są z myślą o osobach, które borykają się z problemem zadłużeń, zalegania ze spłatami i innymi tego typu sytuacjami.

Dodaj komentarz